Nejvýhodnější ceny Last minute zájezdů od CZ Holiday | CZ Holiday

  • 776 615 535
  • info@czholiday.com

hotel Alif Campo Pequeno***, Lisabon+Porto

kufr pdf

Termín:20.09. (Pá) - 24.09. (Út) 2019

změnit termín

Délka pobytu:5 dní, 4 noci

ID hotelu:802530

Doprava:Letecky

Odletové místo:

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 17 700 Kč

Poloha

Lisabon vyrostl u Atlantiku na sedmi kopcích a tak nás čekají o něco náročnější procházky než po jiných evropských metropolích, al objevíme nádherné památky, zajímavá muzea, útulné kavárničky, restaurace a obchody. Rozkládá se především na pravém břehu řeky Tejo v jejím estuárovitém ústí do Atlantského oceánu. Proto byl první lisabonský Most 25 de Abril na paměť  Karafiátové revoluce  vybudován až v 60. letech 20. století. Slavnostně otevřen byl 6. srpna 1966 a nejprve pojmenován Ponte Salazar. Je dlouhý 2 277,64 m a v maximálním bodě vysoký 70 m. V roce 1998 Portugalci slavili 500 leté výročí přelomové plavby Vasca de Gamy do Indie. Kromě velkolepého Expa 98 proběhlo i slavnostní otevření Mostu Vasco de Gama. Ten patří s délkou 17.345 m k nejdelším mostům v Evropě a výškou 155 m k nejvyšším konstrukcím v Portugalsku.

Hotel Alif Campo Pequeno  3* se nachází v obchodní čtvrti, cca 4 km od centra a pouhých 200 metrů od stanice metra Campo Pequeno v centru Lisabonu.

Program

1.den: odlet z Prahy, přílet do Lisabonu v ranních hodinách, autobusová okružní jízda po Lisabonu (cca 4 hodiny), transfer do hotelu, dle možnosti ubytování nebo uložení zavazadel do určeného prostoru. Poté se vydáme s průvodcem na  prohlídku čtvrti Bairo de Belém, odkud před pětisty lety vyplouvali portugalští mořeplavci za svými zámořskými objevy. Uvidíme památník zámořských objevů, postavený v roce 1960 k pětisetletému výročí úmrtí Jindřicha Mořeplavce, portugalského prince, který podporoval zámořské objevy, sám se ale nikdy na moře nevydal. Památník má tvar stylizované karavely, na jejíž přídi stojí princ a za ním stojí ve dvou řadách po obou stranách plachet osobnosti, které se nejvíc zasloužily o vytvoření portugalské koloniální říše. Jsou zde králové, mořeplavci, význační dobyvatelé, umělci i obyčejní námořníci. Dále navštívíme Belémskou věž, klášter sv.Jeronýma (Mosteiro dos Jerónimos) a Centro Cultural de Belém. Po přestávce na oběd  budeme pokračovat v prohlídce – most Vasca de Gamy, možnost prohlídky areálu Parque EXPO 1998, nádraží Oriente. Poté můžeme posedět u dobré kávy a ochutnat místní speciality. Večer návrat do hotelu.

2. den: po snídani následuje další prohlídka starého i nového centra Lisabonu – BAIXA – v severní části si prohlédneme náměstí Markýze Pombala, park Eduarda VII., hlavní nádraží a náměstí krále Petra IV. Projdeme se ulicemi a náměstími města z doby přestavby po zemětřesení – Obchodní náměstí s jezdeckým pomníkem krále Josefa I., uvidíme malebnou čtvrť Alfama – tzv. lisabonská „Malá Strana“, diamantový dům nebo románskou katedrálu Sé, nejstarší lisabonskou katedrálu, pocházející ze 12. století. Odpoledne pojedeme historickou tramvají č. 28. Bez jízdy tramvají nepoznáme pravou tvář Lisabonu. Jízda trvá 40 minut a bude pro každého nezapomenutelných zážitkem Večer můžeme navštívit hospůdky, kde se hraje tradiční FADO – zpěv s kytarovým doprovodem, který ztělesňuje dlouhou tradici portugalské lidové hudby a poezie - silně melancholický, emociálně zbarvený styl, připomínající blues. Rovněž tuto melodie můžeme zaslechnout při procházkách uličkami. Poté se vrátíme do hotelu
3. den: po snídani nás čeká  celodenní výlet – pojedeme  příměstským vlakem (40 km)  do starého maurského města Sintra (UNESCO) do komplexu přírodních a historických památek. Vyjedeme místním  autobusem k Maurského hradu, kde se nám naskytne nádherný výhled do okolí a k paláci Peňa, který je směsicí stavebních slohů a stylů.  Z ochozů paláce kromě panoramatických výhledů zahlédneme i Atlantický oceán, projdeme se rozsáhlým parkem s unikátními rostlinami a dřevinami z celého světa.  Po návratu do města nás čeká ještě procházka městem a čas posedět u dobré kávy. K večeru se vrátíme do hotelu.

4.den: individuální volno k prohlídce města, nákupům nebo k návštěvě některé z krásných okolních pláží. Pro zájemce je připraven fakultativní výlet zajištěným  autobusem (od hotelu k hotelu) do Porta. Toto město je druhé největší město Portugalska a celé jeho centrum je zapsané na seznamu UNESCO. S naším průvodcem si prohlédneme centrum města, půjdeme po  nejdelší portské třídě Boavista Avenue, projdeme se křivolakými uličkami,  uvidíme Burzovní palác a kostel sv, Františka s fascinující výzdobou, navštívíme  katedrálu Sé, která se tyčí na kopci Penaventoza,  Projdeme se po nábřeží nejromantičtější části města – promenádou Ribeira u řeky Douro, vydáme se na protější břeh po slavném mostě Luís I. do Vila Nova Gaia, kde  ochutnáme slavné portské víno. K večeru odjedeme zpět do Lisabonu.

5. den: po snídani máme individuální volno,  odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy (přílet v cca 19.00 hod.).

Vybavení

V hotelu je výtah, směnárna, sauna, tělocvična a venkovní bazén. Vedle hotelu jsou bary a restaurace. Z hotelu je úchvatný pohled na město.

Ubytování

moderní klimatizované pokoje zařízené v příjemných barvách s dřevěným nábytkem. Pokoje jsou s příslušenstvím s bidetem,  Wi-Fi, TV, minibarem, centrálním vytápěním, trezorem, lisem na kalhoty. 

Stravování

bufetové snídaně.

Cena zahrnuje

leteckou dopravu Praha – Lisabon - Praha s leteckou společností TAP Portugal včetně všech tax a emisních poplatků,  transfer z letiště do hotelu a zpět, 4x ubytování v hotelu s bufetovou snídaní, odborného průvodce po celou dobu pobytu, služby dle programu bez vstupů, pojištění CK dle zákona.

Cena nezahrnuje

pobytovou taxu 2 €/ osoba/ noc – povinná platba na místě, vstupy do jednotlivých objektů, místní dopravu, příměstský vlak do Sintry a místní autobus v  Sintře. Výlet do Porta – Kč 1.600 - koná se při minimální účasti 20 osob. 

Podobné zájezdy

hotel Alif Campo Pequeno***, Lisabon+Porto

destinace: Portugalsko, Lisabon

termín:20.09. (Pá) - 24.09. (Út) 2019 (5 dní, 4 noci) | změnit termín

doprava: Letecky /

strava: Snídaně

hotel Alif Campo Pequeno***, Lisabon+Porto
Seznam služeb k objednání
PopisCenaPočetCena
Základní cena a oddělené složky ceny zájezdu (povinné příplatky)
Cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji17 700 Kč0 Kč
Příplatky
Příplatek za jednolůžkový pokoj4 620 Kč0 Kč
Asistence pro případ nekorektně proběhlých letů
Předplacená služba Letový asistent ClaimCloud Vám zajistí asistenční služby pro případy zpoždění letu, zmeškání návazného letu, zrušení letu, odepření nástupu či zpoždění, poškození nebo ztráta zavazadel. V rámci těchto služeb můžete získat až 1220 EUR dle typu problému na základě nařízení (ES) č. 261/2004 či Montrealské úmluvy. Asistenční služby jsou následně zcela zdarma.
PopisCenaPočet
0 Kč
99 Kč
249 Kč
Objednáním služby vyjadřujete souhlas s obchodními podmínkami.
  
Celkem (CZK)0 Kč
Konečná cena zájezdu bude potvrzena pracovníkem cestovní kanceláře.
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Bena Tour, s.r.o. IČO: 25709992
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...